0,0 / 0 opinii

Mateusz Romanowski

pracuje w:

  • Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii Mateusz Romanowski (Poznań, ul. Łomżyńska 1)
512046048
Liczba komentarzy jest nieznaczna.

O mnie

Dr n o kult. fiz. Mateusz W. Romanowski - osteopata, specjalista w dziedzinie fizjoterapii, certyfikowany terapeuta powięzi. Adiunkt w Katedrze Rehabilitacji i Fizjoterapii UM w Poznaniu.

Swoje doświadczenie i umiejętności zdobywam poprzez indywidualną pracę z pacjentem od 2007 roku.
Podczas terapii wykorzystuję informacje zebrane podczas dokładnego wywiadu, precyzyjnego badania palpacyjnego, ukierunkowanych testów klinicznych. Dzięki tak przeprowadzonemu badaniu klinicznemu mogę skutecznie i precyzyjnie leczyć swoich pacjentów.
Osteopatia pomaga w zniesieniu bólu a przez to poprawia jakość życia chorych, pozwala spojrzeć holistycznie na człowieka. Jej celem jest przywrócenie zachwianej równowagi organizmu w każdej płaszczyźnie (anatomicznej, fizjologicznej i funkcjonalnej).
Osteopatia to system klinicznego diagnozowania i leczenia oparty o badanie układu nerwowego i narządu ruchu wykorzystujący w terapii manipulacje, mobilizacje, techniki tkanek miękkich oraz metody pośrednie
Osteopata jest to osoba która ukończyła szkołę osteopatii o określonych standardach nauczania - (minimum 3000 godzin zajęć).
Jestem absolwentem Sutherland Collage of Osteopathic Medicine (2007-2013).

Jestem profesjonalistą. Umiejętnie łączę wiedzę z zakresu "medycyny opartej na faktach" z praktycznym doświadczeniem, które zdobywam podczas pracy z pacjentami.
Systematycznie poszerzam swoje umiejętności i zwiększam wiedzę z zakresu leczenia bólu oraz urazów poprzez uczestnictwo w szkoleniach, stażach (krajowych i zagranicznych), studiach podyplomowych, kongresach, kursach.

Prowadzona przeze mnie terapia, w tym odpowiednio wykonany masaż prowadzi do: rozluźnienia napiętych mięśni, odzyskania ich prawidłowej długości, rozciągnięcia powięzi, zwiększenia mikrokrążenia krwi w leczonym obszarze, poprawia lokalne odżywienie, utlenia tkanki, usuwa z niej zużyte materiały przemian metabolicznych, poprawia przewodzenie neurowegetatywne, wpływa na elastyczność i jakość tkanek, zwiększa zakres ruchu w stawie poprzez poprawę gry ślizgowej stawu.

Dużo przyjemności daje mi możliwość leczenia i udzielania pomocy moim pacjentom, jak również dzielenie się moim doświadczeniem ze studentami oraz kolegami podczas krajowych i międzynarodowych konferencji.
W roku 2015 miałem prelekcje m.in. w Singapurze (World Confederation for Physical Therapy Congress) oraz w Belinie (9th World Congress of International Society of Physical and Rehabilitation Medicine).

Jestem przede wszystkim praktykiem dlatego chcąc zwiększyć swoje kompetencje w latach 2011-2015 brałem udział w szkoleniu, którego celem było uzyskanie tytułu specjalisty z zakresu fizjoterapii (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2002 r. w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia /Dz. U. Nr 173, poz.1419/).
Na podstawie zdanego państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego zostałem członkiem wąskiego gremium specjalistów w dziedzinie fizjoterapii.

Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, Prezes Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Aktywność fizyczna to moja pasja. Ukończyłem wiele zawodów z cyklu IRONMAN oraz półmaratonów.

Nadesłane zdjęcia

Nadesłane certyfikaty

Ten specjalista nie posiada certyfikatów.

Ukończone kursy i szkolenia

Ten specjalista nie posiada ukończonych kursów ani szkoleń.

Pozostałe informacje dostarczone przez specjalistę

Fizjoterapia Masaż głęboki Osteopatia Terapia kobiet w ciąży Terapia mięśniowo-powięziowa Terapia przeciwbólowa

Ostatnie komentarze

Aby móc komentować, musisz być zalogowanym.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i oceń tego specjalistę!

Administracja nie ponosi odpowiedzialnośći za treści publikowane przez użytkowników.
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej