Profesjonalna baza wiedzy z zakresu fizjoterapii.

Łokieć golfisty

Jest to tak naprawdę zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Dochodzi do powstania zespołu bólowego tkanek miękkich położonych bocznie w stosunku do stawu łokciowego – stąd nazwa łokieć golfisty.

Łokieć golfisty - jak powstaje?

Zespół ten w większości przypadków związany jest z uszkodzeniem przyczepów mięśnia nawrotnego obłego lub mięśnia zginacza promieniowego nadgarstka. Do ich uszkodzenia najczęściej doprowadzają liczne mikrourazy. Dochodzi do nich na skutek powstania dużych przeciążeń wynikających z powtarzalnych ruchów nadgarstka wbrew oporowi np. podczas długotrwałej gry w golfa. Efektem tego jest znaczny przerost masy mięśniowej. Pogrubiała głowa mięśnia trójgłowego ramienia i mięsień łokciowy dodatkowy mogą uciskać nerw łokciowy jego kanale prowadząc do kompresji.  

Postępowanie

Nieodzowną częścią rehabilitacji są ćwiczenia oraz fizykoterapia. Bardzo dobre efekty terapeutyczne przynosi również masaż poprzeczny i kinesiotaping. Należy jednak pamiętać o unikaniu obciążeń prowadzących do powstania dolegliwości bólowych. W większości przypadków stosuje się również stabilizatory. 

Tagi

staw łokciowy łokieć zapalenie stawu łokciowego łokieć tenisisty nadkłykieć przyśrodkowy zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego ból stawu łokciowego ból lokcia gra w golfa

Administracja nie ponosi odpowiedzialnośći za treści publikowane przez użytkowników.
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej