Profesjonalna baza wiedzy z zakresu fizjoterapii.

Rezonans magnetyczny

Jest to nowoczesne a zarazem bardzo dokładne badanie diagnostyczne w wyniku którego uzyskuje się obraz przekrojów narządów wewnętrznych we wszystkich płaszczyznach. Do przeprowadzenia badania niezbędne jest występowanie pola magnetycznego o dużym natężeniu, fal radiowych a także komputera który będzie przekształcał zebrane dane na odpowiednie obrazy. Rezonans magnetyczny jest metodą nieinwazyjną pozwalającą ocenić struktury anatomiczne całego organizmu w każdej płaszczyźnie także trójwymiarowo. Badanie to jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu schorzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz tkanek miękkich. W dokładny sposób pozwala ocenić układ mięśniowy jak i szkieletowy ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa. Swoje zastosowanie znajduje także w obrazowaniu oraz ocenie naczyń krwionośnych. W celu poprawienia jakości obrazu wstrzykuje się specjalny środek kontrastujący pozwalający precyzyjnie opisać diagnozowaną okolicę ciała. 
Ze względu na silnie działające pole magnetyczne bezwzględnym przeciwwskazaniem jest posiadanie rozrusznika serca. W przeciwnym razie mogłoby dojść do zaburzeń jego pracy. 

Administracja nie ponosi odpowiedzialnośći za treści publikowane przez użytkowników.
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej